Nijmegen Stad van Compassie organiseerde onlangs een inspirerende online bijeenkomst over dit thema. Ook de Vrijwilligerscentrale Nijmegen nam deel: Peter Schoenmakers presenteerde tips en ideeën voor organisaties die met vrijwilligers werken. Hoe creëer je binding met je vrijwilligers in coronatijd?
Ideeën te over!
Tijdens en na Peters presentatie borrelden ook bij de overige deelnemers leuke ideeën op.
Een samenvatting van wat er zoal op de digitale tafel kwam:
- Bakkie doen! Houd een beeldgesprek met een aantal vrijwilligers, een gespreksleider en een thema. Met je eigen bakkie op je eigen bank!
- Organiseer een online pubquiz (en/of laat dat door vrijwilligers doen).
- Besteed 1x per maand middels beeldbellen aandacht aan alle jarigen van de afgelopen maand.
- Voer inspiratiegesprekken met vrijwilligers en benut het potentieel van je eigen vrijwilligers (hun talenten, hobby’s, wensen, etc…).
- Zet een vrijwilligers-denktank op; laat hen meedenken over nieuwe activiteiten en richt je daarbij op de post-corona periode.
- Laat vrijwilligers een beeldwandeling door de stad/bos/Ooijpolder/e.d. maken waarbij ze een maatje digitaal ‘meenemen’.
- Inventariseer welke klussen zijn blijven liggen. Pak ze op en schakel vrijwilligers in.
- Organiseer digitale taal-cafés.
- Zet een digitale hulplijn op om de digitale vaardigheden te bevorderen van met name ouderen. Vrijwilligers begeleiden de ouderen per telefoon.
- Zet vrijwilligers in op andere plekken dan ze gewend zijn. Voorbeeld is het rondbrengen van boeken bij kwetsbare mensen.
Pik eruit wat het beste bij jouw organisatie en jouw vrijwilligers past. En laat je creativiteit stromen!
Gerelateerde blogposts
Nieuw: de vrijwilligerspool
| RhedenLees hier wat de Vrijwilligerspool is en hoe je deze kunt gebruiken als vrijwilliger én als organisatie.
Lees meerWist je dat... je vacatures kunt delen op social media?
| RhedenHeel goed! Je hebt een vacature geplaatst op Gelderse Handen! Wat nu? Je zou natuurlijk kunnen gaan zitten ...
Lees meerIs jouw organisatie klaar voor de WBTR?
| RhedenVrijwel alle verenigingen en stichtingen in Nederland moeten vanaf 1 juli 2021 voldoen aan de nieuwe WBTR ...
Lees meer